SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu
Kurukafa

ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Bu haber 22 Eylül 2021 - 18:05 'de eklendi ve 97 views kez görüntülendi.

Amasya Belediyesine bağlı çalışmalarını sürdüren zabıta müdürlüğü ekipleri, fırın ve unlu mamulleri satışı yapan iş yerleri, kasap, marketler ile pazar yeri denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Amasya Belediyesi zabıta müdürlüğü ekipleri, marketlerde satışa sunulan ürünlerin, etiket ve kasa fiyatlarının farklı olup olmadığını denetledi. Ayrıca, gıda maddelerinin son kullanma tarihleri ve gramaj konularında da denetimlerini sürdüren ekipler, işletmelere sağlık koşullarına mutlak suretle uyulması konusunda hassasiyet göstermeleri gerektiği söylendi.

‘İŞ YERİ VE PAZAR YERLERİ DENETİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR’
Zabıta ekiplerinin ilk 8 aylık süreçte şehir merkezinde faaliyet gösteren işletmelere yönelik denetimlerini sürdürdüğünü belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları kaydetti;
“Zabıta Müdürlüğü olarak 2021 yılının ilk sekiz ayında market, manav, balıkçı, fırın ve unlu mamuller gibi gıda üretimi ve satışı yapılan yerlerde 2 bin 697 adet iş yerinin denetimi gerçekleştirilmiştir. Yapılan denetimlerde ruhsat kontrolleri ve yaya kaldırımları işgalleri denetlenmiştir. Dilenci ve seyyar satıcı denetimlerimizi de bu süre içerisinde sürdürüyoruz. Koronavirüs salgının yayılmasını engellemek için toplum sağlını ve kamu düzenini korumak amacıyla ilimizde faaliyet gösteren iş yerlerinde sosyal mesafeye uyulması, maske ve dezenfektan bulundurmak gibi hijyen kurallarına yönelik koronavirüs denetimlerimizi yapıyoruz. Amasya Belediyesi, kabahatler kanunu ve tüketiciler kanununun ilgili hükümleri doğrultusunda halkımızın sağlığını sürekli olarak tehdit edecek unsurların oluşmaması için denetimlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Vatandaşlarımız tarafından tespit edilen olumsuzlukların da tarafımıza Alo 153 veya 0358 218 80 00 numaralı çağrı merkezlerinden bildirilmesi sonrasında ilgili denetimler de gerekli işlemler de yapılacaktır” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA