SON DAKİKA

ART Amasya Radyo ve Televizyonu
Kurukafa

Zabıta ekipleri Covid-19 denetimlerine devam ediyor

Zabıta ekipleri Covid-19 denetimlerine devam ediyor
Bu haber 13 Ekim 2021 - 14:26 'de eklendi ve 136 views kez görüntülendi.

Amasya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında işyerlerini denetledi.
Yıl boyunca denetimlerini düzenli olarak sürdüren ve halk sağlığı için gerekli kontrolleri yapan Zabıta ekipleri pandemi kısıtlamalarının ardından, başlayan normalleşme sürecinde de denetimlerini ara vermeden sürdürüyor. Ekipler hem işyeri sahiplerini hem de vatandaşları sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarıyor. Denetimler kapsamında, şehir merkezindeki yer alan tüm iş kollarında sosyal mesafe, maske, hijyen kontrolü ile ilgili tedbir kararları gereği denetimler yapılıyor. Kontrollerde esnafın ve vatandaşların genellikle kurallara uyduğu gözlenirken, yeterli özeni göstermeyenler de uyarılarak yaptırım uygulanıyor.
“Halkımızın içi rahat olsun”
Hemşerilerimizin sağlıklı bir ortamda yaşayabilmeleri için belediye ekiplerinin gece-gündüz mesaisini sürdürdüğünü anlatan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Vatandaşlarımızın sağlığı her şeyden önemli. Bu kapsamda özellikle halkımıza açık bölgelerde ekiplerimiz Covid-19 denetimlerine aralıksız devam ediyor. Yapılan denetimlerde, çalışan sağlığı ve iş güvenliği, maske, sosyal mesafe kuralları kontrol ediliyor. Vatandaşlarımız, aldığımız sağlık önlemlerine ve hijyen kurallarına uydukları takdirde, daha sağlıklı bir ortamda yaşama imkanı bulabilecekler. Halkımızın içi rahat olsun. Biz Amasya Belediyesi olarak gerekli önlemlerimizi alıyoruz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA